Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Białe tło na aplikacjach

(Temat utworzony: 29-12-2018 05:59 PM)
6816 Wyświetlenia
szymon4
First Poster
Opcje

Witam serdecznie! Wraz z ostatnią aktualizacją, która pojawiła się dla telefonu Samsung Galaxy J5 2017 - na niektórych aplikacjach typu: Messenger, Chrome, YouTube czy odtwarzaczu muzyki pojawiły się białe tła, których nie da się usunąć. Próbowałem wszystko, zresetowałem telefon i nic. Jedynie, co pomaga to zmiana motywu, a żaden mnie nie zadowala. Na internecie nie ma rozwiązania. Czy Państwo od strony technicznej jest wstanie pomóc? Jest to dość drażniące. Z poważaniem, Szymon

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@szymon4 na chwilę obecną nie ma możliwości wyłączenia tła pod niektórymi ikonami, nic nie wykombinujesz na stockowym launcherze.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
23 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szymon4Może poczytaj co zostało zmienione w ciemny motyw

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Wszystkie wymienione przez ciebie aplikacje (poza odtwarzaczem, nie podałeś jaki to) to aplikacje twórców zewnętrznych i to do nich wypadałoby się zwrócić o możliwość dodania w ustawieniach wyboru ciemnego motywu. My tu raczej nic w tej kwestii nie poradzimy.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szymon4, w YouTube możesz włączyć ciemny motyw w ustawieniach aplikacji. Chrome nie posiada ciemnego motywu, ale podobno trwają prace nad jego wprowadzeniem. Odnośnie pozostałych aplikacji niestety nie wiem. Wydaje mi się, że Messenger również nie posiada ciemnego tła.


0 Like
szymon4
First Poster
Opcje

Chyba do końca nie zrozumieliście mojego problemu lub zbyt jasno go nie opisałem. Nie chodzi mi o zmianę motywu z ciemnego na jasny czy na odwrót, a o białe tło na tych ikonkach. Co do odtwarzacza to po zresetowaniu telefonu miałem włączone ramki w ustawieniach i dlatego on był. Mimo to nadal mam ten problem na trzech aplikacjach, zmiana ikonek nic nie dała. Wygląda to tak: 49114107_362831257837492_565333484176932864_n.jpg

Chodzi o te białe plamki/tła na aplikacjach.

 

Mam je po aktualizacji na telefonie. Coś się z tym da zrobić? 😕 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@szymon4 teraz dopiero napisałeś o Ci dokładnie chodzi. Teraz możemy wyjaśnić. Otóż w przypadku niektórych zewnętrznych aplikacji nie ma możliwości wyłączenia tych otoczek ikon.

Ale tak jak wcześniej napisaliśmy, to pozostaje w kwestii działań  developera. I to do niego należy się zwrócić.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szymon4, sprawdziłem i wyłączanie ramek ikon działa tylko dla nielicznych aplikacji firm trzecich. Ikony aplikacji Facebook, Google oraz Samsung nie ulegają żadnym zmianom. Wygląda na to, że co celowy zabieg związany z nakładką Samsung Experience.


0 Like
szymon4
First Poster
Opcje

Przed aktualizacją telefonu nie miałem tła/obramowania na tych aplikacjach, na żadnych. Dopiero po aktualizacji telefonu pojawiły się one na tych aplikacjach.

 

"Otóż w przypadku niektórych zewnętrznych aplikacji nie ma możliwości wyłączenia tych otoczek ikon."

 

Nie wydaje mi się, żeby nie było możliwym w tych aplikacjach nie wyłączyć obramowania, skoro przed aktualizacją tego nie było. Na to, że one są musiało wpłynąć coś, co było w aktualizacji. Pytanie tylko co. 

 

0 Like
szymon4
First Poster
Opcje

 

Odpowiedź napisałem dla postu Użytkownika Szewcu72. Odniosę się tylko do: 

"Wygląda na to, że co celowy zabieg związany z nakładką Samsung Experience." 

 

Przed aktualizacją tego nie miałem, więc nie może być to, że nie da się wyłączyć obramowania dla tych aplikacji. Jest to dość uciążliwe, nie wiem, czy to błąd, czy celowa zmiana dla tej nakładki etc., ale dobrze byłoby, gdyby to zostało usunięte lub chociaż dodana opcja wyłączenia, o ile to robota aktulizacji, bo chyba nie aplikacji, na których to mam, skoro przed aktualizacją tego nie było. I pytanie dlaczego mam to tylko na 3 aplikacjach. Może nakładka nie współpracuje z tymi aplikacjami?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szymon4, rozumiem. Niestety nie wiem czy jest to celowy zabieg czy błąd.U mnie zmieniają się niektóre ikonki co może świadczyć o tym, że funkcja działa, ale nie dla wszystkich ikon. Tak jak pisaliśmy wcześniej wygląda na to, że aplikacje Facebook, Google oraz Samsung zawsze wyglądają tak samo niezależnie od ustawionej opcji.


0 Like