Wsparcie

Open search

Błąd powiadomień na gear fit 2 pro

First Poster

Witam

Mam problem z ustawieniami powiadomień na Gear Fit 2 Pro w Galaxy Wearable. Za każdym razem gdy opaska rozłączy się z telefonem, ustawienia powiadomień w aplikacji resetują się - zostaje tylko 5 aplikacji, z których powiadomienia są wysyłane do opaski (nie ma wśród nich ani smsów, ani połączeń, ani alarmów). Ustawiam ponownie to co chcę i wszystko działa, ale tylko do czasu gdy znowu opaska straci połączenie bt, wtedy ustawienia się resetują. Czy ktoś spotkał się już z tym problemem?

Z góry dzięki za pomoc.

Opaska: Gear Fit 2 Pro

Telefon: Galaxy A5 (2017)

6 ODPOW. 6
Superuser II
Superuser II

@RechaRe na początek wyczyść pamięć i dane aplikacji Galaxy Wearable i sparuj ponownie opaskę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Czyszczenie aplikacji i opaski nie przyniosło spodziewanych rezultatów. Nadal po każdym rozłączeniu opaski, resetują się ustawienia powiadomień. Jedyna zmiana to taka, że teraz po resecie pojawia się inny niż wcześniej zestaw aplikacji, które wysyłają powiadomienia - tym razem zamiast 5, jest ich 17 (pocieszające, że są wśród nich te, których potrzebuję, ale też kilka niepotrzebnych).

Jakieś inne pomysły? 

Superuser II
Superuser II

@RechaReproponuję reset opaski z poziomu recovery, jeszcze raz czyszczenie apki, odinstalowanie i ponowną instalację oraz parowanie na czysto, bez przywracania danych z kopii.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

No niestety, to rozwiązanie też nic nie dało. Nadal rozłączenie opaski z telefonem resetuje zestaw aplikacji wysyłających powiadomienia. 

Może jakaś inna koncepcja?

RadekK Moderator
Moderator

@RechaRe,

Sprawdź, czy na liście aplikacji systemowych w telefonie masz aplikację "Gear Fit2 Plugin". Jeśli tak, to odinstaluj ją razem z aplikacją Galaxy Wearable. Ponowne zainstalowanie aplikacji Wearable i proces parowania urządzeń spowoduje zainstalowanie Pluginu.

Jeśli powyższa instrukcja nie przyniesie rezultatu, a resetowałeś już opaskę z poziomu trybu rebooting, może być to błąd oprogramowania Android w telefonie. Jeśli masz taką możliwość połącz opaskę z innym smartphone i sprawdź, czy reset powiadomień nadal występuje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Hotshot

U mnie występuje dokładnie ten sam problem na Gear Fit 2 bez Pro. Rozłączenie i połączenie opaski powoduje reset listy aplikacji, które mogą wysyłać powiadomienia do zegarka.

UntitledProject.gifS9+ + Gear Fit 2

Przywracanie opaski do ustawień fabrycznych z przez tryb "rebooting" nie rozwiązuje problemu. Dla pewności sparaowałem też opaskę z innym Samsungiem i dzieje się, to samo. Według mnie jest, to błąd po stronie aplikacji "Galaxy Wearable" oraz "Gear Fit Plugin"

@RechaRe, Proponuję zgłosić ten błąd z dokładnym opisem do Samsunga. Możesz to zrobić wchodząc w aplikację Galaxy Wearable --> 3 kropki --> Kontakt z nami --> Raporty o błędach

Ja wysłałem zgłoszenie wczoraj. Dam znać jeżeli dostanę odpowiedź.

Autorzy z największą liczbą like