Wsparcie

Open search

Samsung DEX - dlaczego warto?

KrzysiekK Moderator
Moderator

samsung-dex.jpg

Cześć forumowicze!

Dzisiaj chciałem Was zapoznać z Samsung DeX. Funkcjonalnością, która w mojej opinii ma szanse zmienić nasze nawyki w kwestii urządzenia do pracy.

Co zyskujemy w trybie DeX? Możemy użyć naszego telefonu jako pełnoprawny, przenośny komputer.

Do realizacji większości zadań biurowych nie potrzebujemy już laptopa. Wszystkie potrzebne dane możemy zabrać ze sobą w kieszeni.

Obecnie z trybu DeX możemy skorzystać z pomocą DeX Station, DeX Pad, lub podpinając telefon bezpośrednio do monitora za pomocą DeX Cable.

samsung-dex-station-4.jpg ee-m5100tbegww-4.jpg i-samsung-dex-hdmi-usb-c-ee-i3100fbegww.jpg

zestaw.png

Osobiście korzystam z DeX Pad.

Pełny zestaw roboczy to Note 9, DeX Pad, mysz i klawiatura połączona przez bluetooth oraz okablowanie. Oczywiście możemy również wykorzystać telefon jako touchpad.

Wystarczy dowolny monitor lub telewizor ze złączem HDMI i możemy zaczynać pracę.

Screenshot_20190529-201045_Samsung Internet.jpg

Po podłączeniu zestawu przywita nas układ, w którym bez problemu odnajdą się użytkownicy Androida, jak i sympatycy systemów przeznaczonych na komputery PC.

W dolnej części ekranu znajdziemy pasek zadań z szybkim dostępem do wszystkich dostępnych ustawień i aplikacji.

screenshot-www.samsung.com-2019.05.31-13-24-42.png

Dzięki wsparciu dla najpopularniejszych aplikacji możemy w pełny wykorzystać potencjał, jaki daje nam tryb DeX. 

Lista jest obszerna i stale rozwijana.

Znajdziemy aplikacje pakietów biurowych, odtwarzacze multimediów, jak również gry, jeśli będziemy potrzebować chwili relaksu.

Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto również zaznaczyć, że kolejna wersja systemu Android ma przynieść wbudowany tryb desktopowy, co na pewno przyczyni się do wzrostu zainteresowania developerów funkcjonalnością tego typu, a co za tym idzie dynamicznym zwiększeniem się biblioteki dostępnych aplikacji.

Jeśli do wszystkich tych dobrodziejstw dodamy niesamowitą wydajność współczesnych telefonów, otrzymujemy prawdziwe mobile centrum dowodzenia.

A Wy korzystaliście już z trybu DeX? Jakie jest Wasze zdanie na temat przyszłości tego rozwiązania?

Podzielcie się swoją opinią.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED