Wsparcie

Open search

Problem ze stacją dex Note 8

Apprentice

Sprzedawca nie ma go przyjmować tylko naprawić, a jeśli chce to wymienić lub zwrócić część środków.
Sprzedawca musi mi udowodnić, że niedziałający Dex to zasługa pękniętego wyświetlacza.
Poradziłem się prawników 

No i właśnie - rękojmia dotyczy sprzedawcy, a nie serwisu.
Spróbuję i dam znać

Legend

@Krakers  A co oddajesz do serwisu czy sprzedawcy telefon czy stacją dex ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@Krakers, sprzedawca nie musi mieć wiedzy a tym bardziej prowadzić opieki serwisowej dla wszystkich produktów, które posiada w sprzedaży, dlatego też najczęściej korzysta z usług autoryzowanego serwisu. Wysyła produkt i prosi o ekspertyzę. Na jej podstawie podejmuje dalsze działania.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Apprentice

Oddaję telefon, bo stacja dex jest sprawna - sprawdzałem z innym s8

Ekspertyza musi wykazać czy uszkodzenie wyświetlacza spowodowało niesprawność trybu dex. Jeśli tak wykaże - zapłacę za wymianę wyświetlacza i oddam telefon na gwarancję.

Jeśli ekspertyza wykaże, że uszkodzenie wyświetlacza nie ma związku z niedziałającym dexem (to są trochę głębsze rysy, kosmetyka), to będą zobowiązani do wymiany urządzenia, naprawy lub zwrotu części środków.

W przypadku gwarancji nikt nie wykonuje żadnej ekspertyzy, bo karta gwarancyjna mówi, że gwarancja jest anulowana w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Taka jest w tym przypadku przewaga rękojmi - nie jest dobrowolna jak gwarancja 

Superuser I
Superuser I

@Krakers, jestem ciekawy jaka będzie ekspertyza serwisu. Nie zamierzam zgadywać. Poczekam cierpliwie i mam nadzieję, że podzielisz się opinią serwisu na forum.

W przypadku gwarancji nikt nie wykonuje żadnej ekspertyzy, bo karta gwarancyjna mówi, że gwarancja jest anulowana w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych.

Nie znalazłem takiego zapisu w karcie gwarancyjnej. Jest za to inny zapis, który może mieć w Twoim wypadku zastosowanie: gwarancją nie są objęte mechaniczne uszkodzenia i wywołane nimi wady.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Superuser II
Superuser II

@Krakers a możesz wstawić zdjęcia tych rys "kosmetycznych" na ekranie. Bo jestem ciekaw jak będzie decyzja i czy już można powiedzieć Ci, że się rozczarujesz, czy czkamy do końca? 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Jak znajdę chwilę, to wrzucę zdjęcia karty gwarancyjnej i telefonu.

Sam nie zamierzam prorokować, bo nie wiem jak będzie - przedstawiam jedynie swoją linię argumentacji.
Sprawa najpewniej zajmie trochę czasu, bo będę musiał się trochę powymieniać makulaturą.

Skonsultowałem wszystko niezależnie z dwoma prawnikami i obaj mówili, że to się da zrobić.
Nic nie tracę, próbując.

Superuser I
Superuser I

@Krakers, korzystanie z gwarancji czy rękojmi to Twoje prawo więc jak najbardziej zachęcam do złożenia reklamacji. Powodzenia 

Legend

@Krakers  Warunki gwarancji są tutaj https://www.samsung.com/pl/support/warranty/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Observer

Chcialbym podpiac sie do tematu, a mianowicie kupilem nowa stacje dex pad i nie wykazuje ona zadnych oznak zycia(lub sporadycznie wyswietla komunikat o tym zeby podlaczyc szybka ladowarke. Telefony na jakich testowalem to note 8 i s9. Oprogramowanie najnowsze, wszystkie kable z zestawu. Czy jest cos co trzeba wlaczyc/ zmienic w ustawieniach aby dex zaczal dzialac(nie znalazlem niczego w instrukcji)?

Autorzy z największą liczbą like