Wsparcie

Open search

Problem ze stacją dex Note 8

Superuser II
Superuser II

@Krakersjeżeli przywracany był już do stanu fabrycznego, bez późniejszego przywracania kopii i problem nadal występuje, to raczej tylko serwis.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Byłem w salonie,w którym zakupiłem urządzenie.
Telefon posiada pęknięcia na wyświetlaczu, jednak nie wpływają na użytkowanie - są tylko kosmetyczne.

W salonie uczulono mnie, że serwis najpierw zażąda odpłatnej wymiany wyświetlacza, który jest uszkodzony mechanicznie,a dopiero następnie zajmie się usuwaniem usterki.
Spotkaliście się z czymś takim? Nie jest to wymuszanie usług?
Nie chcę wymieniać wyświetlacza, bo ten jest w pełni sprawny.
Superuser II
Superuser II

@Krakers tak, to normalne. Żaden serwis nie podejmie się ryzyka dalszego uszkodzenia wyświetlacza, przy rozklejaniu i ponownym sklejaniu urządzenia. Jeżeli chcesz aby telefon dalej miał gwarancję i był naprawiony w ramach gwarancji tak musi być.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Dziękuję za odpowiedź. Zasięgnę jeszcze opinii w sprawie uznania rękojmi:

Art. 5561
. § 1. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej
z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:
1) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel
w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;
2) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego,
w tym przedstawiając próbkę lub wzór;
3) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy
zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej
przeznaczenia;
...

Mój telefon nie działa z dexem, a powinien. Spróbuję
Superuser II
Superuser II

@Krakers a jak Ty chcesz, aby sprzedawca przyjął od ciebie uszkodzony (peknięty wyświetlacz) telefon? Naprawisz wyświetlacz na własny koszt, przyjmą w ramach rękoimi. Czyli wracamy do punktu wyjścia.

Do uszkodzenie wyświetlacza mogło dojść w czasie upadku lub zgniecenie, wygiecia. W tym samym czasie mogło dojść do uszkodzenia podzespołów wewnątrz i przstał działać Dex. Jest problem, prawda?

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, a nie jest tak, że sprzedawca tak czy inaczej wysyła telefon do serwisu, aby ten przygotował ekspertyzę? Przecież każdy może zgłosić jakąkolwiek usterkę i żądać zwrotu pieniędzy. Tak czy inaczej bez naprawy wyświetlacza raczej nic nie uda się załatwić.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Superuser II
Superuser II

Wszystko zależy jak przebiegnie rozmowa w sklepie. Albo wytłumaczą wszystko na miejscu, to o czym już wcześniej mówili a o czym my tu napisaliśmy, albo wyślą do serwisu a ten odpowie, że naprawi po odpłatnej wymianie wyświetlacza.

Czyli ponownie wracamy do punktu wyjścia, czy to gwarancja, czy rękojmia. 

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, zgadzam się. W przypadku pękniętego wyświetlacza sprzedawca od razu widzi, że telefon jest uszkodzony. Gdyby jednak nie było widocznych żadnych uszkodzeń to pewnie bez ekspertyzy serwisu nie podjąłby żadnej decyzji.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Superuser II
Superuser II

Ale tu nie ma co gdybać, bo wiemy na czym stoimy. 

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, jasna sprawa. W mojej poprzedniej wiadomości nie odnosiłem się do tego konkretnego przypadku tylko ogólnej procedury w przypadku zgłoszenia reklamacji z tytułu rękojmi.

Autorzy z największą liczbą like